Pointstilling 2019 / 2020 (point)

Pointsystem

Der gives placeringspoint til de 40 bedste pladser efter skalaen:
Placering 1234567891011121314151617181920
Point 10093867972696663605754514846444240383634
Placering 212223242526272829303132333435363738394041+
Point323028262422201816141210876543210
Der gives 5 besøgspoint til alle gennemførte løb.
Placeringer med fed markering giver placeringspoint (4 bedste placeringer)
        UDG: Udgået, UK: Udenfor konkurrence, FTK: Forkert tilmeldt klasse, DIS: Diskvalificeret

På Nathejk gives en 27. plads (20 point) til patruljer der kommer i mål indenfor tidsfristen.
Hvis patruljen endvidere ikke bliver fanget, gives en 1. plads (100 point) i stedet.

Klasser

Stilling for klassen Spejder - Mix

Nr.Patrulje
Solaris

Dille

Fenris
Besøgs
point
Plac.
point
Total
point
1SuuS22 10186196
2No Homo Tho41 10179189
3Strynø Banden 6210162172
4Barbie Girls107 10123133
5N.R.H614 10115125
6U.G.1  5100105
7SKÅL!3  58691
8Gancang  457984
9Krans sønner 4 57984
10Roadrunner Bip Bip  557277
11Flyr8  56368
12Åndssvage lamaer 2916105868
13Modulus9  56065
14Daddy11  55459
15Diamanterne13  54853
16Cocio-banden 13 54853
17Sprit is not an options15  54449
18Fjælle friends16  54247
19NIU 20 53439
20Zenzyg-JuniorUDG  505

Stilling for klassen Senior - Mix

Nr.Patrulje
Solaris
Besøgs
point
Plac.
point
Total
point
1Crazy Joe Co-op15100105
2Ascend358691
3Ik prøv457984
4De Hårde Tjyper656974
5Klan B756671
6Hannah's bebser856368
7Knud's Klan1055762
8Zenzyg1155459
9Klan Selvdød Hingst1255156
10Fyn-bo1354853
11Team TUN1554449
12Lé Lérche1654247
13Dobbelt Ø+1754045
14AquaCorn1853843
15Klan Flertal af Død2153237
16Foxtrot2253035